T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / ÇİVRİL - Nevişet Kameroğlu Ortaokulu

TARİHÇE

Nevişet Kameroğlu Orta okulunun Tarihçesi

NEVİŞET KAMEROĞLU ORTAOKULU
TARİHÇESİ

 

Okulumuz ilçe merkezinde 2. ilkokul olarak  1962 yılında DEVRİM İLKOKULU adı altında açıldı. Altı derslik ve üç idare odası bulunan bina,vatandaş ve devlet işbirliği ile yapılmıştır.Her geçen yıl öğrenci sayısının artması sebebiyle 1964 yılında binada tadilat yapılarak, wc’ler  bina dışına bahçeye alındı. 1980 yılında öğrenci sayısının fazlalığından sabahçı, öğleci şeklinde çift öğrenim yapıldı. 
          23.02.1983 tarihinde Bakanlığın aldığı kararla okulun adı DUMLUPINAR İLKOKULU olarak değiştirildi. 1984 yılına kadar İlköğretim Müdürlüğü okulumuz bünyesinde çalışmalarını sürdürdü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin kurulması ile başka bir binaya taşındı. 1997-1998 eğitim-öğretim yılında sekiz yıllık ilköğretim zorunlu hale getirilince okul, DUMLUPINAR İLKÖĞRETİM adını aldı.Her geçen yıl öğrenci sayısının artması sebebiyle mevcut binanın kuzey tarafına  dört derslik yaptırıldı.
          Okulun mevcut derslikleri ihtiyaca cevap vermeyince 17 Ekim 2002 tarihinde Devlet üstün hizmet madalya sahibi Sayın Kadir Kameroğlu tarafından eşi Nevişet Kameroğlu adına okul yapımı için protokol imzalandı ve okulun adı NEVİŞET KAMEROĞLU İLKÖĞRETİM OKULU oldu.
          03.12.2003 tarihinde yeni bina hizmete girdi. 20 Ekim 2004 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin ÇELİK tarafından okulun açılışı yapıldı. 
          Fiziki yönden iki ayrı binada eğitim ve  öğretim yapılmaktadır. A blok  olarak belirtilen  yeni binada 2 tane idare odası, 1 Fen laboratuvarı, kütüphane, bilişim sınıfı, öğretmenler odası, çok amaçlı salon, 9 tane derslik, 2 spor odası, kalorifer odası ve her katta kız, erkek wc’leri yer almaktadır.
            B blokta 11 tane derslik,1 rehberlik,1 spor odası, 2 çalışma odası, arşiv, müze,kantin ve hizmetli odaları bulunmaktadır.

            2012-2013 Eğitim Öğretim yılında yeni yasayla birlikte Nevişet Kameroğlu Ortaokulu adı altında eğitim öğretime devam etmektedir.
           Okulumuzda teknolojiden yararlanılarak eğitim ve öğretim yapılmaktadır. Sosyal ve kültürel  çalışmalara önem verilmektedir. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin gayret ve desteğiyle başarımız her yıl artarak devam etmektedir. Öğretmenler olarak, bilgi birikimimizi öğrencilerle paylaşarak ülkemizdeki ve dünyadaki emsallerimizle yarışıp, ülkemizin en iyi okulu olmak için birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Yayın: 03.12.2012 - Güncelleme: 11.12.2012 13:51 - Görüntülenme: 639